Apie mane
psichologė
Sveiki, esu medicinos psichologė-psichoterapeutė Lijana Bernotienė. Psichologijos išsilavinimą įgijau Vilniaus ir Vytauto Didžiojo universitetuose. Medicinos psichologe dirbu 15 metų, psichoterapeute – 4 metus. Turiu sukaupusi pakankamai daug patirties konsultuodama suaugusius, vaikus ir paauglius. Mano kvalifikacija yra pripažint Europos klinikinės ir sveikatos psichologijos asociacijos. Esu Lietuvos įsisąmoninimu grįstos psichologijos asociacijos narė.
Profesinės patirties semiuosi dirbdama Psichikos sveikatos centre, kuriame dirbu komandoje su gydytojais psichiatrais, socialiniais darbuotojais. Savo darbe vedu individualias, porų, šeimos konsultacijas, atlieku psichodiagnostinius tyrimus, vedu streso valdymo grupę. Ši veikla man padeda augti profesiškai ir asmenybiškai. Mėgstu savo darbą, nes jis man suteikia galimybe pažinti žmones, padėti jiems sveikti dvasiškai, o neretai pagerinti ir fizinę savijautą.
Kiekviena diena psichoterapinėje veikloje yra pilna žinojimo, ieškojimo ir naujo atradimo. Jaučiu nuolatinį poreikį tobulėti. Savo klientams siekiu suteikti kiek galima profesionalesnę pagalbą, šioje srityje esu tikra perfekcionistė. Savo kompetencijas nuolat keliu profesiniuose kursuose, programose. Esu baigusi kognityvinės elgesio psichoterapijos studijas. Nuolat dalyvauju tarptautiniuose seminaruose, tai man suteikia galimybę semtis profesinių žinių ir patirties iš garsių Lietuvos ir užsienio psichoterapeutų.
Mano tikėjimas žmogaus vidiniu potencialu yra labai stiprus. Tikiu, kad meilės, gėrio ir kūrybiškumo jėgos pas kiekvieną žmogų yra labai stiprios, tačiau natūraliai vykstančios įvairios gyvenimo patirtys kartais visa tai prislopina. Susidūręs su sunkumais žmogus gali išvystyti tokius elgesio ir mąstymo modelius, kurie mūsų gyvenimą paverčia ribotu. Apie disfunkcines ribas mums praneša mūsų emocijos arba kūno simptomai, kurie dažnai pasireiškia kaip nuolatinis nuovargis, apatija, galvos skausmas, nemiga, persivalgymas ir kt. Suprasdami kaip mūsų pačių reagavimas mintimis ir elgesiu lemia mūsų savijautą, mes sąmoningai galime susikurti pilnavertiškesnį gyvenimą, jaustis laisvi ir laimingi.
Jei šiuo metu patiriate psichologinius sunkumus, susisiekite su manimi. Aš galiu Jums padėti.
Apie kognityvinę elgesio terapiją
Kognityvinė elgesio terapija (KET) – tai psichoterapijos rūšis, aiškinanti, kaip yra susiję žmogaus mintys, emocijos ir elgesys, kokią įtaką žmogaus sprendimams daro jo kertiniai įsitikinimai ir patirtis juos realizuojant. Šios terapijos efektyvumas yra grįstas moksliniais įrodymais, ji taikoma daugelyje pasaulio šalių klinikinėje praktikoje gydant psichinius susirgimus: depresiją, generalizuotą nerimo sutrikimą, lėtinę nemigą, panikos atakas, specifines fobijas, socialinį nerimą, potrauminį stresą, obsesinį – kompulsinį sutrikimą, asmenybės ypatumus ir kt.
KET jungia dvi labai veiksmingaspsichoterapijos rūšis, kurias derinant galima sumažinti ir pašalinti psichologinio diskomforto problemas, palengvinti gyvenimą.
Elgesio terapija. Jos pagalba susilpninami ryšiai tarp stresą keliančios situacijos ir įprastų žmogaus reakcijų: baimės, depresijos, įniršio, save žlugdančio elgesio. Elgesio terapija taip pat moko, kaip nuraminti jausmus ir kūną bei pasijusti geriau, pradėti galvoti aiškiau, įgauti naujos patirties gyvenime.
Kognityvinė terapija. Ji tiria žmogaus suvokimo ir pažinimo procesus. Pagal šią terapiją, tam tikri mąstymo stereotipai iškreipia žmogaus realaus gyvenimo vaizdą, be svarios priežasties duoda impulsą jausti nerimą, depresiją, pyktį ir kitas nemalonias emocijas. Dėl šių stereotipų susiformuoja netinkami veiksmai ir žmogus pakliūna į ydingą minčių, elgesio ir kūno reakcijų ratą.